لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک عمل جراحی برای بالا بردن و خوش فرم کردن سینه‌ های افتاده است. با از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، سینه ‌ها اغلب فرم زیبا و سفتی خود را از دست داده و به تدریج دچار افتادگی می ‌شوند. لیفت سینه همچنین می‌ تواند اندازه‌ی آرئول (هاله‌ی تیره‌‌ی اطراف نوک سینه) را کاهش دهد.

Breast lift

اگر سینه‌ های شما کوچک هستند و یا حجم خود را از دست داده‌اند ( به عنوان مثال پس از زایمان)، انجام عمل بزرگ کردن سینه همراه با ماستوپکسی می‌ تواند به طور همزمان، سفتی و سایز آن ‌ها را افزایش دهد.

علل افتادگی سینه:

افزایش سن:

با گذشت زمان، بافت سینه به طور طبیعی کمی انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و به طور فزاینده ای کم می شود. ماستوپکسی، می تواند باعث دور زدن زمان و گرانش شود.

بارداری و تغذیه با شیر مادر:

در نتیجه شیردهی، به طور طبیعی سینه ها کشش یافته و دچار افتادگی می شوند. جراحی لیفت سینه می تواند این تغییرات را معکوس کند و سینه های شما را به موقعیت “کامل” به حالت زیبایی خودشان بازگرداند.

عمل لیفت سینه

نوسان وزن:

زنانی که وزن قابل توجهی از دست می دهند، توجه داشته باشند که این کاهش معمولا با کاهش حجم سینه همراه است. جراحی لیفت سینه ممکن است با پروتز محتویات سینه و کشیدگی پوست یک شکل متناسب و تجدید یافته را به سینه باز گرداند.

ژنتیک:

تعداد روز افزونی از مراجعین به متخصصان سینه، به دنبال دلیل می گردند تا افتادگی سینه های خود را از بین ببرند.

جراحی لیفت سینه می تواند به زنان کمک کند تا مشخصات سینه آن ها همیشه تحت کنترل و مطلوبشان باشد. آیا من یک گزینه ی خوب برای استاپوکسی یا عمل جراحی لیفت سینه هستم؟

جراحی لیفت سینه

افراد مناسب برای لیفت سینه در کرج:

بهترین کاندیدا برای لیفت سینه ، زنان سالم و برخوردار از ثبات عاطفی هستند که دیدگاه واقع بینانه‌ ای در مورد نتایج عمل جراحی زیبایی دارند.

بهترین نتایج معمولاً برای زنانی بدست می ‌آید که دارای سینه‌ های کوچک و افتاده هستند. سینه ‌ها در هر اندازه‌ ای که باشند، می ‌تواند لیفت و بالا کشیده شود، اما در سینه ‌های بزرگ و سنگین، نتایج لیفت ممکن است چندان دوام نیابد.

بسیاری از زنانی که به دلیل بارداری و شیردهی، پوست سینه‌ های آن ها کشیده و دچار ترک شده و یا حجم آن ها کاهش یافته، در پی انجام عمل ماستوپکسی هستند.

با این حال، اگر شما دوباره قصد باردار شدن دارید، بهتر است عمل لیفت سینه‌ های خود را به تعویق بیندازید. اگر چه هیچ خطر خاصی که بر بارداری آینده‌ی شما تأثیر بگذارد، وجود ندارد، اما دوران بارداری به احتمال زیاد دوباره موجب کشش پوست سینه‌ های شما شده و نتایج جراحی لیفت سینه را از بین می ‌برد.

مدت زمان عمل جراحی:

عمل ماستوپکسی معمولاً یک و نیم تا سه ساعت و نیم طول می‌کشد.

تکنیک‌ های این عمل متفاوت است، اما رایج‌ترین روش شامل ایجاد یک برش لنگری در امتداد خط کانتور طبیعی سینه است. لیفت سینه معمولاً تحت بی‌ هوشی عمومی انجام می‌شود، به این معنی که شما در طی این عمل، در خواب و بی‌ هوشی کامل به سر می‌ برید.

برشی در اطراف منطقه‌ ی مورد نظر ایجاد می‌شود‌. این برش، محلی را که قرار است پوست اضافی سینه برداشته شود و نیز مکان جدید نوک سینه را تعریف می‌ کند.

هنگامی که پوست اضافی سینه حذف شد، نوک سینه و هاله‌ی سینه به موقعیت بالاتری منتقل می‌ شود.

سپس جراح، پوست اطراف آرئول را پایین آورده و برای بازسازی شکل سینه، آن را جمع می‌کند. سپس بخیه‌ هایی را معمولاً در اطراف آرئول و در امتداد یک خط عمودی از ناحیه‌ی نوک سینه و در راستای چین زیر سینه، ایجاد می‌ کند.

مزیت‌ های لیفت سینه چیست؟

لیفت سینه یک نوع جراحی پلاستیک سفارشی است که می ‌تواند زیبایی سینه‌ ها را نیز به دنبال داشته باشد. بسته به نیاز‌ها و اهداف بیمار، دکتر یک طرح منحصر به فرد را به شما پیشنهاد می ‌دهد.

 انتخاب هر کدام از موارد زیر به عهده شماست:

 • پستان‌ ها را تا روی قفسه سینه بالا ببرید تا موقعیت قرار گرفتن آن‌ ها مشخص شود.
 • پستان ‌ها را به شکل سفت و محکمی تغییر شکل دهید تا جوان ‌تر به نظر برسند.
 • در صورت لزوم نوک سینه را تغییر دهید.
 • حجم سینه را افزایش دهید (در صورت استفاده از ایمپلنت)
 • ایجاد تقارن در پستان ‌ها
 • دستیابی به یک فرم مناسب

بر اساس نیاز و اهداف شما، پزشک عمل جراحی لیفت سینه را برای شما طراحی می ‌کند. در طول مشاوره، این شانس را خواهید داشت که در رابطه با نگرانی ها و انتظارات خود از این عمل، با پزشک مشورت کنید.

 پزشک این اطلاعات را با معاینه فیزیکی ترکیب کرده و کمک می ‌کند تا از این عمل، رضایت کامل داشته باشید همچنین تکنیک‌ های جراحی مختلفی را ارائه می ‌دهد که به شما در دستیابی به بهترین فرم سینه، کمک می ‌کند.

جراحی لیفتینگ سینه

نحوه‌ی آمادگی برای لیفت سینه در کرج:

جراح ممکن است بسته به سن و سابقه‌ی خانوادگی شما، یک آزمایش ماموگرافی (اشعه ایکس سینه) را قبل از عمل جراحی توصیه کند.

ایشان همچنین دستورالعمل ‌های خاصی درباره‌ی چگونگی آماده شدن برای عمل جراحی، از جمله نکاتی در مورد خوردن و نوشیدن، سیگار کشیدن، مصرف و یا اجتناب از ویتامین ‌ها و داروهای خاص را به شما اطلاع خواهد داد.

در حین آماده سازی خود برای این عمل، حتماً فردی همراه را برای بردن شما به خانه بعد از عمل جراحی و مراقبت و کمک به شما برای چند روز آینده (در صورت نیاز) در نظر بگیرید.

لیفت سینه در کرج

محل انجام لیفت سینه:

جراحی لیفت سینه‌ های شما ممکن است در یک بیمارستان، یک مرکز جراحی سرپایی، یا مطب مجهز یک جراح انجام ‌شود.

این عمل معمولاً برای کاهش هزینه و راحتی بیشتر، به صورت سرپایی انجام می ‌شود. اگر شما به عنوان یک بیمار به بیمارستان فرستاده شوید، انتظار یک یا دو شب بستری در بیمارستان را داشته باشید.

مراحل انجام لیفت سینه

بعد از عمل جراحی:

بعد از عمل جراحی، باید یک بانداژ الاستیک یا یک سینه ‌بند جراحی را بر روی پانسمان گاز بپوشید. سینه ‌های شما ممکن است به مدت یک یا دو روز کبود، متورم و دردناک باشند، اما این درد نباید شدید باشد. هرگونه درد و ناراحتی خود را می ‌توانید با داروهای تجویز شده توسط جراح تسکین دهید.

اگر پس از عمل جراحی، پوست سینه‌ های شما بسیار خشک شود، شما می ‌توانید از یک مرطوب کننده چند بار در روز استفاده کنید. مراقب باشید پوست خود را در حین این روند محکم نکشید و مرطوب کننده را دور از مناطق بخیه استفاده کنید.

نتایج لیفت سینه:

جراح تمام تلاش خود را می‌ کند تا حداقل اسکار ممکن در درمان افتادگی سینه به جا بماند. خوشبختانه، اسکارهای جراحی طوری ایجاد می ‌شود که شما می ‌توانید حتی تاپ سینه باز هم بپوشید.

رضایت شما از عمل لیفت سینه به میزان زیاد به درک کامل شما از این عمل و اینکه انتظارات شما چقدر واقع بینانه است، بستگی دارد.

جراحی لیفت سینه

مراقبت بعد از عمل ليفت سينه:

 • دوره نقاهت عمل ليفت سينه یک هفته تا 10 روز است.
 • بعد از عمل کبودی و تورم داشتن طبیعی است و بعد از مدتی کبودی از بین می رود و تورم به مرور زمان کاهش می یابد.
 • بعد از جراحی لیفت سینه تغذیه خود را با نوشیدن مایعات شروع کنید تا آب از دست رفته بدن جبران شود.
 • به مدت زمان 48 ساعت بعد از عمل لیفت سینه از حرکت دادن بی رویه بازو ها خودداری نمایید و حرکت دست ها را تدریجی افزایش دهید.
 • داروهایی که جراح سینه تجویز نموده است را به طور مرتب و طبق دستور استفاده نمایید.
 • محل برش ها را بعد از جراحی خشک نگه دارید و چنانچه احساس خشکی در پوست سینه های خود می کنید از مرطوب کننده استفاده نمایید و مراقب باشید که با محل برش و زخم ها تماسی نداشته باشد.
 • برای اینکه زخم ها تحت فشار قرار نگیرند حین استراحت کردن سر و بالاتنه را بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.
 • به مدت 6 هفته بعد از لیفت سینه از انجام فعالیت های ورزشی و سنگین و حمل اجسام سنگین خودداری نمایید.
 • تا وقتی که بازو و شانه ها توانایی حرکات کامل در تمام جهات را بدست نیاورده است از رانندگی کردن اجتناب کنید.
 • تا 6 هفته بستن سوتین بعد از عمل لیفت سینه باید به طور مداوم استفاده شود و فقط حین استحمام خارج شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *