متخصص قلب خوب تهران

0 0 0 

متخصص قلب خوب تهران

متخصص قلب خوب تهران

متخصص قلب خوب تهران کیست متخصص قلب ، پزشکی است که دارای مهارت‌های خاصی در زمینه قلب است و در این راه تمرینات بسیاری انجام داده است.تخصص قلب و عروق رشته ی بسیار پیچیده ای است  بنابراین بیشتر متخصصان تخصص خود را در مناطق مختلف می گیرند. بیشتر متخصصان قلب و عروق متخصصان بالینی هستند که تمرکزشان روی تشخیص، درمان دارویی، و جلوگیری از بیماری های مربوط به رگ های قلبی می باشد. برخی از متخصصین بالینی قلب و عروق، تخصص ویژه در زمینه ی بیماری های قلبی کودکان می گیرند که وظیفه ی آنها تشخیص و درمان بیماری های قلبی در کودکان است

متخصص قلب خوب تهران

 وظیفه متخصص قلب خوب تهران چیست

کار متخصص قلب خوب  درمان کردن و یا پیش‌گیری از بیماری‌های قلبی و قلبی – عروقی است. اگر ساکن شهر تهران هستید و به دنبال یافتن بهترین متخصص اکو قلب در تهران هستید، ابتدا باید انواع تخصص در زمینه قلب و عروق رو به خوبی بشناسید. پزشکان متخصص در زمینه کاردیولوژی متعدد هستند و تخصص های گوناگونی وجود دارد. انواع فوق تخصص قلب و عروق و فلوشیپ در این تخصص به چشم میخورد.

بهترین متخصص قلب تهران

بهترین متخصص قلب در تهران یک پزشک متخصص در زمینه بیماری های قلبی است. کاردیولوژیست یا متخصص قلب و عروق یک پزشک متخصص در زمینه ی تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی، شریانی و عروقی است که دارای مهارت های لازم در این خصوص است.اگر پزشک شما تشخیص دهد که بیماری قلبی یا یک بیماری مرتبط با آن دارید، شما را به یک کاردیولوژیست یا  به بهترین متخصص قلب تهران حتما معرفی  می‌کند.نشانه‌هایی در بیمار  مثل نفس نفس زدن، درد قفسه سینه یا سرگیجه معمولاً نیاز به معاینات ویژه دارند.بعضی اوقات سوفل قلب یا ECG می‌تواند تعیین کند که بیمار  نیازی به  مراجعه به بهترین متخصص قلب تهران دارد  یا خیر.

متخصص قلب خوب تهران

کار متخصص قلب خوب

زمانی که یک بیمار از طرف یک پزشک عمومی به یک متخصص قلب ارجاع داده می شود، تمامی عوامل خطر ساز برای بیماری های قلبی در او تحت بررسی قرار می گیرند. این عوامل خطر ساز شامل چاقی، سبک زندگی غیر متحرک، استعمال دخانیات، عادات غذایی نامناسب و سابقه خانوادگی در زمینه بیماری های قلبی می باشند.معمولا علت ارجاع بیمار به یک متخصص قلب، وجود داشتن پتانسیل بعضی از بیماری های قلبی و عروقی است. متخصص قلب و عروق در اولین ملاقات با بیمار جدید خود، درباره ی سابقه پزشکی او سوال کرده و سایر علائم فیزیکی او را معاینه می کند.

نحوه تشخیص بیماری توسط متخصص قلب خوب تهران

متخصص قلب خوب  برای تشخیص هرگونه مشکلات قلبی بیمار، به صدای قلب او گوش می دهد. متخصصین قلب و عروق برای تشخیص دقیق تر بیماری های قلبی از ازمایش خون و یکسری از ازمایش ها مانند EKG، X-ray، تست ورزش و نمونه برداری کمک می گیرند.پس از مشخص شدن نتیجه ازمایش ها، متخصصین قلب قادر به تشخیص هرگونه ناهنجاری ها، بیماری های مادرزادی و یا بیماری های قلبی و عروقی خواهند بود. بیشتر این بیماری ها بوسیله ی دارو، رژیم غذایی و یا روش های دیگر قابل درمان می باشند.

انتخاب متخصص قلب  خوب

انتخاب متخصص قلب خوب و یافتن بهترین متخصص و فوق تخصص قلب و عروق در تهران یا شهرهای دیگر اغلب فرایندی گیج کننده و طاقت فرسا برای بیماران است ؛توصیه میشود به جای وقت تلف  کردن  در حجم زیاد وب‌سایتها و برنامه‌های متنوع در مورد متخصصین و فوق تخصص‌های قلب و عروق خوب، بهتر است از همان روش سنتی «اعتماد به گفتار و شنیده‌های دیگران» استفاده کرد.

متخصص قلب خوب تهران

و یا  یکی از بهترین راه انتخاب متخصص خوب این است که باید این اطلاعات و شنیده‌ها را نظارت و مدیریت کنید. این بدان معنی است که سوابق و موسساتی که با این پزشکان کار می‌کنند بررسی کنید؛البته این را هم در نظر باید  گرفت که موسسات، بیمارستانها و کلینیک‌هایی که با این متخصصان همکاری می‌کنند، چقدر معتبر هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع متخصص قلب و عروق

چندین نوع متخصص قلب _ عروق وجود دارند که هرکدام در زمینه ای از  بیماریهای قلبی فعالیت میکنند و شامل موارد زیر هستند :

1-متخصصین قلب غیر تهاجمی :

بیماران را معاینه کرده و پس از انجام مشورت های لازم در خصوص بیماری های قلبی با بیمار، ازمایش ها و تست های لازم را درخواست می کنند.پس از مشخص شدن نتیجه ی ازمایش ها، بهترین درمان ممکن را بوسیله ی دارو و یا تغییر در سبک زندگی برای بیمار انجام می دهند. همچنین در صورت نیاز بیماران را به یک جراح قلب معرفی میکنند

2-متخصصین قلب مداخله گر :

بیماران دارای بیماریهای شریان کروناری، نقص های دریچه ی قلب و یا بیماریهای شریان محیطی را درمان میکنند . این دسته از متخصصین قلب از روش های درمانی همچون انژوپلاستی، جایگذاری استنت، از بین بردن لخته های خونی، تعمیر دریچه میترال قلب و محافظت در برابر امبولی های عروقی، استفاده می کنند.

متخصص قلب خوب تهران

3-متخصص قلب غیر مداخله گر :

این متخصصان نیز از تست ها و معاینات غیر تهاجمی استفاده می کنند. البته امکان دارد   این دسته از متخصصین قلب برای پیدا کردن بعضی از بیماریهای انسدادی عروق از روش های تهاجمی تر مانند کاتتریزاسیون استفاده کنند . در صورت تشخیص هرگونه انسداد در عروق ، بیمار به یک متخصص قلب مداخله گر ارجاع داده میشود .

4-متخصصین قلب الکتروفیزیولوژی یا متخصصین ریتم قلب:

این دسته از متخصصین با قرار دادن دستگاه های پیس میکر و منظم کننده ی ریتم قلب در زیر پوست بیمار، باعث تنظیم شدت و نظم ضربان قلب می شوند. همچنین متخصصان قلب غیر مداخله گر برای تنظیم ریتم قلب بیمار، از بعضی از روش های تهاجمی تر به همراه دارو های لازم استفاده می کنند.البته باید اشاره کرد که متخصصان قلب دیگری هم وجود دارند که در زمینه های متعددی از بیماریهای قلب فعالیت می کنند. از این دسته از متخصین  قلب می توان  به جراحان قلب و قفسه صدری اشاره کرد البته  جراحان قلب و قفسه صدری جراحی های سخت و پیچیده ای همچون پیوند قلب و جراحی قلب باز را  هم انجام می دهند.

متخصص قلب خود را عوض کنید

متخصص قلب خوب تهران

در ابتدا باید اشاره کرد که حتی همه متخصصان قلب و عروق خوب ممکن است راه‌حلهای یکسانی در مورد نحوه درمان و مراقبت‌های پزشکی شما ارائه ندهند؛ بنابراین بهتر است بیمار برای کاهش استرس خود  دیدگاه متخصصین قلب و عروق خوب دیگری هم بداند.اگر در مورد یافتن بهترین متخصص قلب خوب  تردید دارید که آیا بهترین دکتر قلب و عروق را پیدا کرده‌اید یا خیر دقت کنید که اگرسوالات  زیر برای شما به وجود آمده است  دکتر قلب خود را عوض کنید:

1-اگر استایل ارتباطی دکتر قلب شما با روحیاتتان سازگار نیست.

2-اگر احساس می‌کنید تعامل و ارتباط خوبی با دکتر قلب و عروق خود ندارید.

3-اگر توصیه دکتر قلب شما این است که مداخله‌ای انجام دهید که خطرناک یا گران است و شما حتی علت این اقدام یا عمل جراحی را نمی‌دانید.

4-اگر در مورد تاریخچه و سوابق قانونی پزشک خود مطمئن نیستید.

انواع جراحی‌های قلب

جراح قلب و عروق

1-جراحی‌ قلب باز  :

در این روش، این دستگاه به صورت موقت وظیفه اکسیژن‌رسانی به خون و پمپاژ آن را ایفا می‌کند.

2-جراحی با قلب تپنده :

در این روش از دستگاه قلبی-ریوی استفاده نشده و جراح بر روی یک قلب تپنده جراحی را انجام می‌دهد. با این حال جراح سرعت تپیدن قلب را با دستگاه یا دارو کنترل می‌کند.با توجه به دشوار بودن جراحی بر روی قلب در حال تپش، این نوع جراحی به چند مورد خاص محدود می‌شود.

3-جراحی قلب بسته :

در این روش بدون این که بیمار روی بای پس قرار گیرد روی عروق اطراف قلب جراحی انجام می شود. مانند بستن مجرای شریانی باز

جراحی آریتمی توسط متخصص قلب خوب تهران  چگونه است

جراح قلب و عروق

جراحی قلب درمان آریتمی قلبی هر بی نظمی در ریتم طبیعی قلب یک آریتمی نامیده می شود. آریتمی معمولا برای اولین بار با دارو هایی درمان میشود . درمان های دیگر ممکن است شامل :

** شوک قلبی کاردیوورژن که در آن متخصص قلب و عروق و یا جراح قلب با  استفاده از شوک قلبی آن را به پایان رسانده و قلب را به ریتم طبیعی برمیگرداند .

** کاتتر ابلیشن که در آن متخصص قلب و عروق با استفاده از یک ابزار خاص برای از بین بردن  سلولی که باعث آریتمی می شود، اقدام می کند. این روش در محل انجام کاتتریزاسیون قلبی  انجام میشود .

** دستگاه های کنترل کننده ریتم و سرعت ، از جمله ضربان ساز قلب  و دفیبریلاتورهای کاشتنی قلبی (I C D  ها ) . بیماران میتوانند این دستگاه های کاشتنی قلب را در اتاق عمل و یا کت لب دریافت کنند .

** هنگامیکه این درمان ها کار نکنند، جراحی قلب ممکن است لازم باشد. یک نوع از این عمل جراحی قلب  ، جراحی  قلب ماز( M a z e surgery ) نامیده  میشود . در  جراحی ماز ، جراحان یک پیچ و خم جدید از  مسیر های الکتریکی جدید ایجاد میکنند که به پالس های الکتریکی اجازه  میدهد تا به راحتی از طریق قلب حرکت کنند . عمل  قلب ماز اغلب برای درمان یک نوع آریتمی به نام فیبریلاسیون دهلیزی مورد استفاده قرار میگیرد . فیبریلاسیون دهلیزی شایع ترین نوع آریتمی است .

ترمیم آنوریسم  چگونه است

جراح قلب و عروق

آنوريسم يعنى : باد کردن و اتساع ديواره يک سرخرگ که معمولا بر اثر ضعف  ديواره سرخرگ بوجود مىآيد . آنوريسم اغلب در آئورت و يا سرخرگ هاى تغذيه کننده پاها ، مغز و يا ديواره قلب رخ مى دهد. آنوريسم در عضله قلب سبب اختلال و نامنظم شدن ضربان قلب و نارسايي قلب شده و در صورت عدم درمان مى تواند منجر به مرگ شود. آنوريسم در قلب : در اکثر موارد در بطن چپ ايجاد میشود . عمل جراحى و اصلاح آنوريسم به صورت جايگزينى قسمت ضعيف شده عروق و يا ديواره قلب است که با پچ يا وصله اين عمل صورت میگيرد .

https://drnaderafshari.ir/

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *