جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی باید چندین ویژگی را داشته باشد توجه به این موارد در انتخاب جراح بینی طبیعی موثر است . از این موارد می توان به اخلاق، تجربه کاری همچنین میزان تحصیلات جراح اشاره کرد .

جراح بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی

 

امروزه افراد بسیاری برای انجام عمل بینی به متخصصین جراحی پلاستیک مراجعه می کنند. جالب است بدانید که اکثر آن‌ها بدون هیچ تحقیق و بررسی و تنها برای کوچک نمودن بینی خود به آن‌ها مراجعه می‌کنند .

 

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی قبل از مراحل عمل زیبایی از اهمیت زیادی برخوردار است و شما با توجه به خواسته ای که دارید باید به متخصصی مراجعه کنید  که تجربه کافی دراین زمینه را داشته باشد همچنین تحصیلات لازم  را در این زمینه کسب نموده باشد. شما با توجه به نوع بینی گوشتی و یا استخوانی که دارید می‌توانید سوابق کاروتجربه ومهارت جراحان پلاستیک را موردبررسی قراردهید و سپس بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید درجراحی زیبایی به‌خصوص جراحی بینی به‌هیچ‌عنوان بدون تحقیق و بررسی به انتخاب جراح بینی اقدام نکنید.

 

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

در سال‌های اخیر افراد بسیاری به سراغ جراحانی می رفتند تا بینی‌هایی با فرم فانتزی و عروسکی داشتند. درواقع متقاضی این نوع از بینی ها درگذشته بیشتر از زمان حال بوده است البته هنوز هم افرادی وجود دارند که بینی‌های عروسکی را از حالت طبیعی آن بیشتر دوست دارند اما امروزه به طور چشمگیری طرفداران جراحی‌های زیبایی طبیعی بینی بیشتر شده است و افرادی زیادی به جراح بینی طبیعی مراجعه می کنند.

 

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی کارآسانی نیست، بسیاری ازمتخصصین درجلسات اول وعده جراحی طبیعی به بیماران می‌دهند اما بعد ازجراحی با نارضایتی به مطب متخصص مراجعه کرده و شاید چندین عمل برای بهبودی بینی اودرجهت طبیعی شدن بینی مجبور باشند تا انجام دهند توجه به این موضوع که جراح بینی طبیعی ازچه میزان تجربه و سوابق کاری برخورداراست می‌تواند به مراجعه‌کنندگان درانتخاب جراح بینی طبیعی کمک کنند.همچنین بررسی نمونه کارهای جراح شمارا درانتخاب بهترین جراح بینی طبیعی یاری می کند.

انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی به این نکته مهم توجه کنید:

-توانایی و مهارت مناسب درجراحی در انتخاب جراح بینی طبیعی امری ضروری است.
-برای آنکه جراح بینی طبیعی درکار خود موفق باشد باید دانش لازم را در موردعلوم زیبا شناختی را در اجزاء صورت داشته باشد .
– جراح بینی طبیعی باید برای بیماران زمان کافی در جهت مشورت و دادن اطلاعات کافی را در نظر بگیرد.
-یک جراح بینی طبیعی باید با بیمار خود ارتباط دوطرفه برقرار کند تا بیمار به او اعتماد کامل داشته باشد.
یک جراح بینی طبیعی جلسات مشاوره را بعد از جراحی بینی نیزبرای بیمارتکرار نماید تا ظاهر بینی بیمار به وضعیت مناسبی برسد.
-جراح بینی طبیعی باید درباره انواع بیماری که مراجعه‌کننده دارد پرس‌وجو نماید.

 

تفاوت جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

زمانی که یک فرد برای جراحی بینی اقدام می نماید باید در مورد نوع عمل بینی خود تصمیم بگیرد که جراحی بینی عروسکی ویا جراحی بینی طبیعی می خواهد انجام دهد.

 

تفاوت بین این دو در این است که در جراحی بینی عروسکی مهم ترین موضوع زاویه ی که باید بین لب بالا با بینی ایجاد شود . اما جراح بینی طبیعی این زاویه را در حدود 90 درجه قرار می دهد و درعمل جراحی بینی فانتزی 105 درجه خواهد بود .

البته این زاویه ها براساس زیبایی افراد در سطح جهان ، درعلم زیبا شناسی تعریف و در انجام جراحی های زیبایی از جمله عمل جراحی زیبایی بینی ، به کمک جراحان می آید . جراح بینی طبیعی درجراحی بینی در نظر دارد تا این زیبایی ها را به ویژه در نوک بینی و سوراخ های آن و محل برش ها به گونه ای انتخاب کند که فرم طبیعی بینی حفظ شود.در جراحی بینی عروسکی در صورت امکان نوک بینی کمی سر بالا خواهد شد و زاویه بینی با لب بالا بیشتراز زاویه بینی طبیعی است .

 

مشخصات جراحی بینی طبیعی چیست

مشخصات جراحی بینی طبیعی چیست

-جراح بینی طبیعی باید قوس بینی را به صورت طبیعی در بیاورد.
-شکل و محل قرار گیری سوراخ های بینی باید به شکل طبیعی باشد.
-نوک بینی نباید تیزباشد بلکه باید حالت طبیعی داشته باشد.
-سوراخ های بینی نباید خیلی کوچک شود و باید حالت متناسب و یکسان داشته باشد.
-جراح بینی طبیعی باید بین بینی و لب و پیشانی زاویه مناسب ایجاد کند.

 

نحوه انتخاب جراح بینی طبیعی

-در انتخاب جراح بینی  از دوستان، نزدیکان، آشنایان، اقوام درباره جراح بینی تحقیق کنید.
-اسامی جراحان بینی ماهر را پیدا کنید و برای اطلاعات بیشتر در این مورد به کلینیک و یا مراکز زیبایی مراجعه کنید.
– در مراکز کلینیک یا مطب با بیماران درباره نتیجه جراحی بینی شان صحبت کنید.
-از پرسنل وبیماران درباره اخلاق کاری جراح بینی تحقیق کنید.
– برای آشنایی بیشتر با جراح بینی طبیعی و جراحی بینی و تکنیک های انجام آن با جراح یک جلسه مشاوره داشته باشید.
-در جلسه مشاوره تمامی اهداف خود را از انجام جراحی بینی را برای جراح بینی شرح دهید.

 

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی بیشتر بستگی به نوع جراحی که می خواهید انجام بدهید دارد اما به طور کلی بیشترین هزینه جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به دستمزد جراح بینی طبیعی بستگی دارد .

بنابراین در ابتدا از دستمزد جراح بینی خود مطلع شوید و سپس هزینه قسمت های دیگری مانند آزمایشات وهزینه بیمارستان را نیز در نظر بگیرید.
هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد تعیین می شود به همین دلیل هروقت ازهزینه جراحی سوال کنید یک پاسخ متفاوت خواهید شنید .حتی برخی از جراحان بینی فقط پس از معاینه بیمارهزینه جراحی را اعلام می کنند.

در آخر انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی از اولین و اساسی ترین مراحل قبل از جراحی بینی می باشد زیرا این انتخاب نقش موثری درایجاد نتایج مطلوب جراحی بینی دارد. جراح بینی باید دارای سابقه ای درخشانی باشدو در انجام انواع جراحی های بینی مانند جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی و انواع دیگر مهارت کامل داشته باشد.

رضایت بیمارانبیشترین  تاثیر  را در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی می گذارد. زیرا این رضایت باعث می شود تا با اطمینان خاطر این کار را انجام دهید .

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 

نحوه استراحت بعد از عمل جراحی بینی طبیعی

بعد از عمل جراحی بینی نیاز میباشد که در روز اول استراحت کامل داشته باشید اما این استراحت باید به حالت نیمه نشسته باشد و از دو بالش بعد از جراحی بینی برای استراحت استفاده شود  . ضروری است تا یک هفته بعد از عمل بینی استراحت نسبی داشته باشید و از پاین نگه داشتن سر دوری کنید ، همچنین در این مدت باید از بلند کردن اجسام سنگین جدا پرهیز کنید.

تغذیه بعد از عمل جراحی بینی طبیعی

این بیماران تا 6 ساعت بعد از عمل نباید غذاهای سفت بخورند  و چناچه چیزی میل کنند باعث بروز حالت تهوع و استفراغ می شود.حدودا 6 ساعت بعد از جراحی مقداری آب بنوشبد  یک ربع بعد مختصری آب میوه خواهید آشامید.از روز دوم می توانید از غذاهای نرم تر که نیاز به جویدن ندارد استفاده کنید تا به بینی آسیب وارد نشود . غذاهای میکس شده ، نرم و آبکی همچون سوپ بهترین گزینه برای خوردن هستند  . لازم است از خوردن مایعات داغ مثل چای و قهوه پرهیز کنند و از رژیم غذایی مایعات سرد استفاده کنید .

مراقبت بعد از عمل بینی طبیعی

مهم ترین نکات برای مراقبت بعد از عمل بینی

تمیز کردن بینی بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی اگر نیاز به تمیز نمودن بینی بود  بخش های بیرئنی بینی را میتوانید  را با پنبه آغشته به هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) تمیز نمایید. برای این کار یک گوش پاک کن را آغشته به این ماده نموده و به آرامی بخش های بیرون بینی را تمیز نمایئد.

بعد از برداشتن پانسمان بینی هم ، هر روز دو بار چربی هایی که روی بینی هستند را تمیز کنید زیرا در صورتی که بیمار این کار نکند چربی پوست باعث می شود که بینی در مدت زمانی طولانی تورم داشته باشد.

راهکارهای مراقبتی لازم بعد از عمل بینی

همه افراد بعد از عمل بینی دچار کبودی و تورم میشوند که نگران کننده نیست و معمولا تا 10 روز از بین می رود اما بهتر است برای رفع کبودی بینی تا 48 ساعت اول (قبل از در آوردن تامپون ها) هر دو ساعت یکبار به مدت 20 دقیقه روی کبودیها کمپرس سرد قرار داده  و 48 ساعت دوم (بعد از در آوردن تامپون ها) از کمپرس گرم استفاده کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *