جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از جراحی های زیبایی بینی است همان طورکه می دانیم زیبایی وتناسب بینی درجذابیت فرد بسیار تاثیر دارد درنتیجه یک بینی نامتقارن کاملا زیبایی چهره را مخدوش تحت تاثیر قرارمی دهد و فرد به همین علت اعتماد به نفس پایین ودر نتیجه فعالیت کمتری در جامعه خواهد داشت.

جراحی بینی فانتزی

 

بینی عروسکی یا بینی فانتزی در سالهای اخیرا در بین بعضی ازخانم ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است .بعضی ازافراد بدون در نظر گرفتن مشکلات ونتیجه بعد ازجراحی بینی فانتزی یا عروسکی اصراردارند این عمل را انجام دهند زیرا این نکته قابل توجه است که بینی عروسکی نیاز به کوچک شدن غیراستاندارد وایجاد انحنا بيش ازاندازه در نماي نيمرخ و كوتاه شدن و كم شدن ارتفاع بيني در نماي نيمرخ يا همان به اصطلاح  سر بالا شدن نسبي بيني دارد.چون این بيماران خواستار باريكي بيش از حد تيغه وايجاد شيار در نماي روبرو است يا به اصطلاح خط افتادن  ظريف بالاي پره بيني كه بیشتر خانم ها به آن علاقه دارد.

 

بینی طبیعی عمل شده

بیشتر افراد تمایل دارند فقط مشکلاتی را که بینی شان دارد اصلاح گردد و فرم بینی در حد طبیعی و نرمال تغییر کند.اینگونه افراد می توانند جراحی بینی طبیعی انجام دهند.زیرا در جراحی بینی طبیعی اندازه بینی شان ، فرم نوک بینی و ساختار کلی بینی به شکل طبیعی انجام گیرد.

بینی نیمه فانتزی

نوع دیگرجراحی بینی فانتزی بینی نیمه فانتزی است. بعضی از متقاضیان می خواهند جراحی بینی فانتزی یا عروسکی انجام دهنداما تمام خصوصیات فرم بینی  فانتزی را نداشته باشد. مثلا برخی از متقاضیان فقط می خواهند قوس روی بینی یا نوک سربالای بینی شان تغییرکند.در نتیجه می توان گفت  بینی که ترکیبی از فرم فانتزی و فرم طبیعی باشد در اصلاح بینی نیمه فانتزی گفته می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی مناسب است که تغییرات برروی بینی را به صورت متوسط بخواهند ونمی خواهند بینی شان بیش ازاندازه طبیعی یا بیش ازحد فانتزی باشد.

 

 

انجام جراحی بینی فانتزی

امروزه یکی از پر طرف دار ترین جراحی های زیبایی در دنیا جراحی زیبایی بینی است که در جهان به ویژه  کشور ما طرفداران زیادی دارد ،بنابراین  تعداد افرادی که جراحی بینی فانتزی را انتخاب می کنند کم نیستند.نکته توجه داشته باشید جراحی بینی فانتزی باید با اجزای صورت و فرم صورت شما متناسب باشد.

انجام جراحی بینی فانتزی

 

البته برای این که شما از نتیجه ی پس از عمل جراحی بینی فانتزی خود رضایت داشته باشید ، بهتر است بدانید ،جراحی بینی فانتزی مناسب افرادی که صورت بزرگی دارند و اجزای صورت آن ها درشت می باشد ، نتیجه ی مطلوبی نداشته واین عمل موجب نارضایتی این اشخاص می شود.

همان طور که گفته شد در جراحی بینی فانتزی بینی سر بالا، کوچک و قوس دار می شود .بنابراین باید دقت داشته باشید در بینی های بزرگ و گوشتی کوچک شدن بیش از حد و بالا رفتن نوک بینی امکان پذیر نمی باشد.

 

نکاتی درباره انجام جراحی بینی فانتزی

-جراحی بینی فانتزی از انواع های جراحی بینی زیبایی است که اصولاً دربین زنان طرفدار زیادی دارد اما جراحی بینی فانتزی برای تمامی افراد به خصوص کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند ، امکان پذیر نیست. در بینی های گوشتی به علت ضخیم بودن پوست ، این نوع عمل توصیه  نمی شود ، چون اکثر کسانی که بینی های گوشتی داشتند پس از جراحی بینی فانتزی رضایت کافی نداشته اند.

 

-افرادی که جراحی فانتزی را انتخاب می کنند بهتر است این نکته را بدانند در صورتی که پس از عمل جراحی بینی فانتزی ، از بینی خودراضی نباشد و تصمیم به ترمیم را داشته باشندعمل ترمیم برای این نوع افراد به علت فانتزی بودن و کوچک بودن بیش از اندازه بینی دشوار می شود. بهترین افراد مناسب این نوع جراحی اشخاصی هستند که ، بینی های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم را داشته باشند.

 

-این نکته قابل توجه است که برای اینکه جراحی بینی فانتزی موفق و مورد رضایتی داشته باشید باید به بهترین جراح بینی فانتزی مراجعه نمایید تا با بررسی ساختار و نوع بینی بهترین روش جراحی بینی را برای شما انتخاب نماید.

نکاتی که بایداز جراحی بینی فانتزی بدانیم

نکاتی که بایداز جراحی بینی فانتزی بدانیم

-لازمه انجام جراحی بینی فانتزی این است که فرد غضروف و بافت بینی محکمی داشته باشد و بینی پوست نازکی داشته باشد و  تاظرافت کاری هایی که روی بینی اعمال می شود را نمایش دهد افرادی که بینی های استخوانی دارند ، کاندیدای مناسب برای انجام این عمل هستند وافرادی که اجزای صورت کوچک و عرسکی دارندمناسب این عمل هستند.

 

-به این نکته نیز توجه کنید سلامت عملکرد تنفسی بینی را جراح بینی فانتزی در اولویت کار خود قرار می دهد وبعد از آن تناسب بینی را بادیگر اجزای صورت حفظ خواهد کرد.

 

-افراد باید به این نکته دقت نمایند که جراح بینی را تحت فشار قرار ندهند که بینی را خیل کوچک کند تا تناسب بینی با صورت فرد به هم بخورد و عملکرد تنفس بینی دچار مشکل شود.

 

به طور کلی مشخصات ظاهری بینی فانتزی یا عروسکی این است که قوس روی بینی ، نوک سربالا و دراندازه ای  کوچک تری می باشد. همان گونه که گفته شد جراحی بینی فانتزی مناسب اشخاصی است  بینی گوشتی با پوست ضخیم ندارند، برای جراحی بینی گوشتی مناسب ترین نوع جراحی بینی همان جراحی  بینی طبیعی است.

 

 

مراقبت پس از جراحی بینی فانتزی

بعضی  از مراقبتهای لازم بعد از جراحی بینی فانتزی توسط جراح بینی به بیمار تجویز می شود که باید تمام آنها را دقیق و طبق زمان مشخص شده  انجام  دهید این مراقبتها شامل نحوه چسب زدن ، تغذیه پس از جراحی بینی ، نحوه خوابیدن ، استحمام پس از جراحی بینی و البته مراقبتهای بعد از جراحی بینی فانتزی با جراحی بينی طبيعی چندان تفاوتی ندارد.

 

رعایت این نکات پس از جراحی بینی فانتزی می تواند دوره نقاهت و بهبودی جراحی بینی شما را تا حد زیادی کاهش دهد و نتیجه بینی جراحی شده را زیباتر کند.

 

بعد ازاینکه گچ بینی را باز کردید ،چسب بینی را تقریبا سه روز تا یک هفته پس از جراحی بینی فانتزی ، بسته به  نظر جراح بینی شروع می شود که در ابتدا خود جراح بینی این کار را انجام می دهد وچسب زدن را تا زمانی که نیاز به چسب زدن باشد نسبت به نوع جراحی بینی آموزش می دهد و انجام آن را طبق زمان های مشخص پیشنهاد می دهند.

 

 

خاطر داشته باشید نوک بینی  فردی که جراحی بینی فانتزی  انجام داده است تا 6 ماه و حتی بیشتر تورم دارد باید جهت مشاهده نتیجه قطعي و نهايي جراحی بینی فانتزی مانند همه انواع جراحي بيني تا یک سال صبرنمائید .

بیمار بهتر است به مدت 4 ساعت پس از جراحی بینی فانتزی چیزی میل نکند و تغذیه خود را با انواع نوشیدنی ها شروع کند.
داروهایی را که پزشک تجویز کرده است را سعی کند در وقت کعین خود مصرف کند.
از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز کنند.
تا دو ماه از زدن عینک آفتابی خود داری کنید.
از خوردن مواد غذایی سفت که به جویدن نیاز دارد خود داری کنید
بیمار برای برداشتن گچ بینی و زدن چسب بینی بهتر است به متخصص بینی خود مراجعه کند.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی به شرح ذیل می باشد:

پیش از مراجعه برای جراحی بینی  فانتزی یکی از مهم ترین اقدامات انتخاب کردن جراح بینی خوب و با تجربه میباشد.
در مقالات مربوط به جراح بینی درباره نحوه انتخاب جراح بینی خوب و مشخصه های وی توضیحاتی را مطرح کردیم که برای کسب آگاهی بیشتر می توانید به آن ها مراجعه کنید.
بیمار به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی فانتزی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپرین دوری کند
بیمار به مدت دو هفته از سیگار و قلیان کشیدن و خوردن الکل پرهیز کند
پیش از مراجعه سعی کنید حمام بروید و بهداشت را رعایت کرده باشید

به مدت 8 ساعت قبل از جراحی بینی چیزی نخورید و ناشتا باشید
آزمایشاتی را که جراح پلاستیک بینی برای تان تجویز نموده است باید قبل از جراحی بینی فانتزی انجام گیرد

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *