نحوه جراحی بینی

نحوه جراحی بینی در نتیجه بینی خیلی تاثیرمی گذارد. جراحی بینی  یکی ازرایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی میان زنان و مردان ایرانی محسوب می شود در صورتی که نحوه جراحی  بینی توسط  جراح بینی تهران متبحر و با تجربه انجام شود، می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی  مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی ،بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را برطرف کند. اگر تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و تغییری اساسی در ظاهر بینی خود به وجود آورید، پیشنهاد می کنیم به نحوه جراحی بینی خود توسط پزشک توجه کنید .

 نحوه جراحی بینی

 

ایا سن بر روی نحوه جراحی بينی تاثیر دارد

ممکن است سن بر روی نحوه جراحی بینی تاثیر بگذارد اما بهترین سن  برای عمل جراحی بینی در دختران از سن 15سالگي ودر پسران از سن 17 سالگی به شرط رشد كامل جسمي وفكري امكان پذير است.

می توان گفت نحوه جراحی بینی  در افراد مسن سخت تر است .زیرا  با افزايش سن بافت هاي بيني دچارافتادگي وسستي مي شوند اين امر برظاهر ونحوه جراحی بيني تأثير مي گذارد. بالا بردن نوك بيني در افراد مسن کمک می کند تا جوان تر به نظر برسند و تنفس  آنها بهبود یابد. بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن است در هر صورت افتادگی بینی موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد می شود.

 

 

آيا وضعيت روحی فرد در نحوه عمل جراحی بينی تأثير دارد؟ 

وضعیت روحی روانی افراد در نحوه عمل جراحی بینی بي ترديد تأثير بسزايي دارد. زا برخی بیماران باوجود نتيجه رضايت بخش، به دليل مشكلات روحی، وسواس فكري يا شخصيت هاي متزلزل از نتيجه عمل خود ناراضي اند.

البته جراح در همان ابتدا متذکر می شود كه تغييرات ظاهري، به نجات ازدواج درحال شكست، بدست آوردن شغل كمك زیادی نمي كند. درضمن افرادي كه از جراحي انتظاري غیرواقع بینانه دارند، از عمل صرف نظركنند زیرا این افراد در بیشتر مواقع از نحوه جراحی بینی خود راضی نیستند.

 

 

تاثیر ليزر واندوسكوپ در نحوه جراحی بينی

هدف اصلی استفاده از اين دوروش در نحوه جراحی بینی جلوگیری از به خطرافتادن عملكرد بيني است. در بسياري از جراحي هاي ظريف بيني استفاده از ليزرباعث می شود كه بینی خونريزي كمتري داشته باشد واین در نحوه جراحی بینی موثر است اما باید گفت ليزر نقش عمده اي در نتيجه نهايي ندارد وآنچه تعيين كننده نتيجه عمل است نحوه جراحی بینی توسط جراح است. اندوسكوپي بيني با ایجاد  ديد عالي، دسترسي به قسمت هاي عمقی تر جهت رفع مشكلات داخلي بيني را تسهيل مي كند که در نحوه عمل بینی موثر است .

تاثیر ليزر واندوسكوپ در نحوه جراحی بينی

 

آيا نوع بيني بر نحوه جراحی بینی تأثيري می گذارد

تاثیر نوع بینی بر نحوه عمل جراحی بینی: بعضي افراد بيني گوشتي  دارند كه مشخصه بینی گوشتی بيني پهن با پوست ضخيم وبافت غضروفي ناچيز است. نحوه جراحی بینی اين گونه بيني ها با روش جراحي بيني هاي استخواني متفاوت است. درجراحي بيني گوشتي استفاده از روش هاي تقويت اسكلت بيني براي حمايت بافت هاي نرم بيني بیسار مهم است والبته جراحی بینی گوشتی  با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است پس می توان گفت نحوه جراحی بینی بر نوع جراحی تاثیر می گذارد.

 

نحوه جراحی بینی شامل چه مراحلی است؟ 

نحوه جراحی بینی : می توان گفت جراحی بینی همان جراحي‌ ساختمان‌ خارجي‌ بيني ‌براي‌ رفع‌ نقص‌هاي‌ بینی يا عملكردي‌ مادرزادي‌ و اكتسابي‌ بيني‌ است‌.نحوه جراحی بینی در مرحله اول به این صورت است که درابتدا  از بیماران درمورد گرفتگی يك‌ طرفه‌ يا دو طرفه‌ بيني‌، مشکلات سينوس‌هاي‌ اطراف ‌بینی‌، ضربه‌ بيني‌ يا سابقه‌ جراحي ‌پيشين‌ بر روي‌ بيني سوال می شود. سپس از ‌بيمار در مورد ظاهر بيني‌ خود سوالاتی پرسیده می شود در مرحله دوم ساختمان‌ داخلي‌ و ساختمان‌ خارجي‌ بيني‌ مورد معاينه‌ قرارمي‌گيرد وازنماي‌ نیمرخ‌، تناسب‌ بيني‌ با ديگر قسمت‌هاي‌ صورت‌ بررسي‌ مي‌شود به طور کلی یک سوم بالایی بینی استخواني‌است‌ و دوسوم پائینی آن غضروفي‌ است در نماي‌ نيم‌رخ،‌ برآمدگي‌ پشت ‌بيني‌ و افتادگي‌ نوك‌ بيني‌ مورد بررسي‌ قرار مي‌گيرد.

 

به طور کلی جراح قوزهاي ‌استخواني‌ و غضروفي‌ را متناسب‌ می کند و اندازه‌ و شكل‌ نوك ‌بيني‌ را تغييرمی دهد . نقايص‌ گوناگون‌ بيني‌ را مي‌توان‌ با كاستن ‌بافت‌، برطرف‌ و یا افزودن‌ بافت‌ها استتار كرد. پزشک پس‌ از  انتخاب نحوه جراحی بینی برش‌هاي‌ مختلف‌ بر روی بینی ایجاد می کند  و با دسترسي‌ به‌ اسكلت‌ غضروفي‌ و استخواني‌ بيني، اعمال مختلف و متنوعی بر روی ساختمان های داخل بینی که بر حسب نوع بینی متفاوت است انجام می دهد.

 

مراحل ‌مختلف‌ انجام جراحی بینی

ـ اصلاح‌ ناهنجاري و انحراف‌ تيغه‌ بيني‌
ـ برداشتن‌  برامدگی استخوانی  و غضروفي‌.
ـ ترميم‌ نوك‌ بيني‌  به عنوان مثال باريك‌ كردن‌ و بالابردن بینی

-شکستن وبریدن استخوان های بینی جهت‌ باريك‌ كردن‌ قسمت‌ هایی از بینی
ـ افزودن‌ پيوندهاي‌ استخواني‌ و غضروفي‌ در موارد ضعف‌ حمايتي‌ اسكلت‌ بيني

– ودر اخردوختن پوست و گچ گیری بینی

مراحل ‌مختلف‌ انجام جراحی بینی

نحوه ی جراحی بینی 

نحوه جراحی بینی به دو صورت  است در ابتدا،جراح بیمار را تحت بیهوشی موضعی و یا عمومی قرار می دهد و پس ازبیهوش شد بیمار، جراحی آغاز می شود.برای دسترسی کامل به غضروف و استخوان بینی ، جراح بر روی بینی برشی ایجاد می کند و سپس بر روی بینی تغییراتی ایجاد می کند و در صورت نیاز، از استخوان و غضروف خود فرد و یا پرکننده های ترکیبی مصنوعی استفاده می کند .

 

این نکته قابل ذکر است در جراحی زیبایی بینی جراح باید ازتکنیک های صحیح و مطمئن استفاده کند تا عمل بینی نتیجه نرمال و معمولی داشته باشد .آنچه که یک پزشک باید در نحوه جراحی بینی بدان توجه ویژه داشته باشد میزان ضخامت پوست و زاویه های بینی است همچنین آسیب ندیدن فرآیند تنفسی در بیماران بسیار حائز اهمیت است زیرادر صورتی که  بینی بیش ازحدنازک شود تنفس کردن فرد با مشکل مواجه خواهد شد. این نکته ای که بایست در نحوه جراحی بینی توسط جراح بدان توجه شود.

 

همین طور بسته به هر یک از انواع پوستی که بیمار داشته باشد نتیجه و نحوه جراحی بینی متفاوت است زیرا برگشت پوست های  ضخیم به جای خود به زمان بیشتری نیاز دارد و بیماران بایست صبور باشند. پس نوع پوست درنحوه جراحی بینی موثراست.

 

جراح با در نظر گرفتن جنس پوست، نحوه جراحی بینی رامشخص می کند . بیمارانی که پوست آنها نازک است تحت جراحی بینی استخوانی و بیمارانی که پوست آنها ضخیم است تحت جراحی بینی به اصطلاح گوشتی قرار خواهند گرفت.

 

نحوه جراحی بینی از نوع گوشتی

نحوه جراحی بینی گوشتی با تغییر شکل غضروف های اطراف بینی همراه است. در بینی های گوشتی مشکلاتی از قبیل بزرگ بودن ، پهن و عریض بودن دارد و جراح با انتخاب نحوه جراحی بینی هر گونه از این ایرادات برطرف می کند.

 

نحوه جراحی بینی از نوع استخوانی

نحوه جراحی بینی استخوانی در بینی های استخوانی معمولا ، قوز ، انحراف و برآمدگی زیاد دیده می شود. برامدگی که درروی بینی به وجود می آید ممکن است تحت عوامل ژنتیکی و یا آسیب های دوران جوانی باشد. جراح با انتخاب نحوه جراحی بینی بیماررا تحت جراحی قرار می دهد، با از بین رفتن قوز آزار دهنده، طول و عرض بینی و دیگر اعضای صورت در تناسب مناسبی قرار می گیرند.

این نوع جراحی معمولا به دو دلیل صورت می‌گیرد.

زیبایی: مشکل و ایرادات ظاهری بینی مانند قوز بینی، بزرگ بودن حفره‌های بینی و … را برطرف می‌کند.
درمانی: هدف بهبود عملکرد طبیعی بینی و درمان مشکلاتی مانند انحرافات بینی و پولیپ بینی

عمل زیبایی بینی استخوانی با دو روش باز و بسته قابل انجام است :

در جراحی به روش باز یک برش کوچک بر روی کلوما زده خواهد شد  تا پوست از اسکلت بینی جدا شده و بتوان تغییرات لازم را اعمال کرد و اشکالات موجود در بینی را  برطرف میکند . یعنی روی بینی کاملا بالا رانده شده تا جراح دید مستقیم داشته باشد. در این روش احتمال عدم قرینگی به حداقل می‌رسد.
در جراحی به روش بسته برشی روی کلوملا ایجاد نمی‌شود و تمامی برش‌ها در داخل بینی ایجاد میشوند . یعنی جراح دید مستقیمی بر ساختار بینی ندارد. عدم وجود برش بر روی پوست از حسن های این روش است چرا که میزان تورم و کبودی بعد از جراحی بسیار کمتر است.

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *