ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه

ایمنی پروتز سینه یکی از مهمترین چیزهایی است که جراح پروتز سینه باید به آن توجه کند .جراح با توجه به نوع پروتزی که می خواهد انتخاب کند باید به ایمنی پروتز سینه نیز اهمیت دهد .طبق  نظر بیشتر جراحان بین پروتز سیلیکون و سالین تفاوت مهمی وجود ندارد اما هر یک دارای جنبه های  مثبت و منفی هستند.درهر دو نوع پروتز سینه احتمال ایمن نبودن پروتز سینه وجود دارد مثلا  خطر پارگی در هر دو نوع پروتزوجود دارد. این امکانئ نیز وجود دارد که ایمنی پروتز سینه  براثر خطای جراحی ،افتادن  و یا فشاربیش اندازه به سینه در حین ماموگرافی به خطر بیفتد .پارگی  که در دو نوع ایمپلنت  اتفاق می افتد متفاوت  است و در نتیجه  ایمنی پروتز سینه در دو نوع پروتز سینه سیلیکونی و سالینی  فرق می کند.

ایمنی پروتز سینه در  پروتز سالینی

پارگی در پروتز سینه سالینی به  راحتی قابل تشخیص  است  ایمنی پروتز سینه در این نوع پروتز به خطر نمی افتد و دراین نوع پروتز وقتی مایع درون پروتز در اثر پارگی خالی شود شکل پستان تغییر می کند اما به دلیل اینکه مایع درون  ایمپلنت سالینی آب نمک است، وقتی مایع درونش خالی شود بدون خطر جذب بدن می شود و می توان گفت ایمنی پروتز سینه سالینی از این جهت بهتر است .

ایمنی پروتز سینه در ایمپلنت سیلیکونی

ایمنی پروتز سینه تشخیص پارگی در پروتز سینه سیلیکون مشکل است وایمنی پروتز سینه دراین نوع پروتز مهم تر است  زیرا اگردر پروتزسینه سیلیکونی پارگی ایجاد شود وسیلیکون تخلیه شود این پروتز در بدن باقی می ماند و ممکن است دربعضی مواقع به خارج ازسینه و گاهی به داخل گره های لنفاوی نفوذ کند  بنابراین ایمنی پروتز سینه سیلیکونی از این جهت کمتر می شود.با این وجود هیچ مطالعاتی نشان نداده که این امر منجر به پارگی شده باشد.

ولی با این  حال اگر این نوع پروتز پاره شود ایمنی پروتز سینه به  خطر بیفتد پزشک به شما توصیه خواهد کرد که پروتز را از بدن خود خارج کنید.می توان گفت در پروتز سیلیکونی معمولا پارگی خاموش اتفاق می افتد یعنی اینکه بیمار و پزشک  در حالت عادی متوجه پارگی نمی شوند و تنها این نوع پارکی با MRI تشخیص داده می شود.به همین دلیل  به خانم ها توصیه  می شود برای ایمنی پروتز سینه  بعد ازانجام پروتز سیلیکون حتماهر   سه سال یک بار  MRI انجام دهند. بیمه هزینه ام آر ای پروتز سینه را به احتمال زیاد پرداخت نخواهد کرد به همین دلیل ممکن است هزینه ام آر ای یک خانم در طول دوران زندگی بعد از پروتز سینه از هزینه خود عمل پروتز سینه بالاتر شود.

کدام پروتز از لحاظ ایمنی پروتز سینه بهتر است

خیلی از خانم ها و جراحان پلاستیک  پروتز سیلیکونی را به دلیل شکل ظاهری آن به  پروتز سینه سالینی ترجیح می دهند زیرا پروتز سینه سیلیکونی به بافت سینه شباهت  بیشتری دارد ولی پروتزسالینی معمولا باعث ناهمواری در پوست می شود.

در داخل پروتزسیلیکونی  پلاتین وجود دارد در حالیکه در پروتزسالینی این پلاتین وجود ندارد. طبق مطالعات انجام شده هیچ خطری درخصوص پلاتین گزارش نشده است اما با این وجود برخی از مردم تصورمی کنند پلاتین داخل پروتز سینه سیلیکونی ممکن است  ایمنی پروتز سینه را به خطر بیندازد و مضر باشد.

انجام پروتز سینه وایمنی پروتز سینه

تصمیم گیری درباره انجام یا عدم انجام پروتز سینه برای بازسازی کار آسانی نیست چون باید برای این کار خیلی موارد را در نظر بگیرید و بسنجید. یکی از این موارد ایمنی پروتز سینه است .طبق مطالعات انجام شده  بیشتر خانم هایی که هر ساله پروتز سینه انجام می دهند از آن رضایت دارند.اما با این  وجود خیلی از خانم ها  برای  انجام این عمل دچار نگرانی برای سلامتی خود در دراز مدت هستند .اما تحقیقات هیچ رابطه ای بین پروتز سینه و بیماری ها نشان نداده است .

مهم ترین کاری که شما باید انجام دهید تا نگرانی نداشته باشید این است که فرد باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید. همچنین پزشکی را انتخاب کنید که واقعا به کارش اطمینان داشته باشید. قبل از عمل  بهترین و بدترین حالات که ممکن است بعد عمل برایتان پیش بیاید را از پزشک بپرسید .چون هر چه بیشتر در مورد عمل و مزایا و معایب عمل و همچنین ایمنی پروتز سینه اطلاعات کسب کنید بهتر می توانید تصمیم گیری کنید.

بهترین سن پروتز سینه

بهترین سن جهت جراحی پروتز سینه ، بین سنین 18 تا 50 سالگی می باشد. انجام این نوع عمل برای خانم‌هایی که سنشان کمتراز  18سال  است توصیه نمی شودزیرا این نوع جراحی برای افرادی انجام می شود که رشد سینه ها کامل شده باشد.حتی ممکن است در برخی خانم ها در بیست سالگی هم رشد سینه ها کامل نشده باشد .در حالیکه در بعضی دیگر ، سینه ها در سن 18 سالگی به بالاترین حد رشدشان رسیده‌اند.انجام دادن  پروتز سینه بعد از کامل شدن رشد سینه ها ، به پزشک کمک می‌کند که سایز مناسب‌ تری را برای پروتز سینه انتخاب کنند چرا که  انتخاب سایز و شکل پروتز سینه وقتی سینه‌ها هنوز در حال رشد هستند، کار دشواری می باشد و ایمنی پروتز سینه را به خطر می اندازد.

بیشتر خانم هایی که می خواهند سایزسینه خود را تغییر دهند معمولا در سنین بین 20 تا 35 سال می باشند و ممکن است قصد داشته باشند در آینده باردار شوند .به طور کلی  بیمارانی که می خواهند این عمل را انجام دهند زمانی این عمل را انجام دهند که قصد نداشته باشند در آینده بچه دار شوند.چون دوران بارداری و شیردهی سینه ها دچار تغییر می شود و ایمنی پروتز سینه به خطر می افتد .پس می توان  نتیجه گرفت بهترین سن برای بزرگ کردن سینه ها سنین بین 35 تا 50 سالگی است.

آیا جراحی پروتز سینه جراحی  امنی است؟

به طور کلی پروتز سینه مشکلی برای سلامتی سینه ها به وجود نمی اورد وبا در نظر گرفتن ایمنی پروتز سینه می توان این جراحی را انجام داد  اما با این حال ممکن است عوارضی برای بیمار در پی داشته باشد. که این عوارض قابل کنترل هستند. فردی که می خواهد جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهد با ارزیابی کامل مزایای و عوارض احتمالی این جراحی و همچنین با توجه به ایمنی پروتز سینه  می تواند تصمیم بگیرد .تصمیم گیری برای عمل کاملا شخصی بوده و بر اساس تمایل بیمار و مشورت با جراح باتجربه و مشاره در مورد ایمنی پروتز سینه که می خواهد در بدن شما قرار بگیرد  صورت می‌گیرد.

 کدام پروتزها برای چه کسانی مناسب است

اینکه کدام نوع پروتز  برای چه کسی مناسبتر است  از لحاظ ایمنی پروتز سینه  به نظر پزشک بستگی دارد .کسانی که بعد از سرطان سینه بهبود یافته اند درهر سنی می توانند هر نوع پروتز را انتخاب کنند اما خانم هایی که عمل پروتز سینه را برای زیبایی انجام می دهند ،درخانم های 18 ساله و بالاتر پروتز های آب نمکی و در خانم های 22 ساله و بالاتر پروتز های سیلیکونی از لحاظ  ایمنی پروتز سینه پیشنهاد می شود.

البته امکان دارد  پزشک شما برای  شما یک نوع از پروتز سینه را نسبت به نوع دیگر  از جهت ایمنی پروتز سینه ترجیح دهد و آن را به شما توصیه کند چون در این انتخاب ، موارد خاصی، نظیر فرم بدن شما یا سایز فعلی سینه هاو ایمنی پروتز سینه می تواند یک نوع از پروتزها را برای شما مناسبتر سازد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *