سایز پروتز سینه

سایزپروتز سینه در بیشتر افراد بستگی به انتخاب فرد دارد اکثر خانم هایی که می خواهند  جراحی سینه انجام دهند ویا می خواهند سایز پروتز سینه خود را با عمل پروتز سینه تغییر دهند  معمولا به دو گروه زیر تقسیم می شوند:

 

-خانم های که بعد از حاملگی و زایمان و شیر دهی سینه های آنها بد فرم وتحلیل رفته است  وتنها هنگامی که حامله بودند از و ظاهر سینه خود رضایت داشتند.

 

-خانم های که جوان هستند اما  سینه هایشان رشد زیادی نداشته است و دوست دارند  پروتز سینه آن ها بزرگترشود.

 

گذاشتن پروتز سینه با سایز پروتز سینه بزرگتر

بسیاری از خانم هایی که می خواهند پروتز سینه انجام دهند از پزشک خود می خواهند که سایز پروتز سینه بزرگتر از حد نرمال برای انها قرار دهند .این افراد باید به این نکته توجه کنند که سایز پروتز سینه و وزن آنها  با احتمال افتادگی سینه درسالهای بعد ارتباط مستقیم دارد .مثلا نباید یک خانم با چثه متوسط از سایز پروتزسینه خیلی بالا استفاده کنند .

 

پس قبل از انتخاب سایز پروتز سینه به این نکته توجه کنید که وزن پروتز بعد از عمل یک فشار ثابت و دائمی همیشه روی پوست شما می آورد  که در چند سال بعد باعث می شود که سینه ها به سمت پایین  بیاید و میزان پایین آمدن سینه ها ارتباط مستقیم با سایز پروتزسینه دارد.

 

مشکل پایین آمدن سینه ها و تغییر سایز پروتز سینه ، به عوامل مختلفی چون کیفیت پوست و میزان نسج طبیعی و نحوه مراقبت از پروتز سینه بستگی دارد.

مثلا افرادی که حاملگی های متعدد داشتن وپوست آنها  ترک خورده و نازک شده است بهتر است از سایز پروتز سینه  ۳۰۰ cc استفاده کنند .همچنینن این افراد بهتر است بعد عمل پروتز سینه و حتما هنگام ورزش ازسوتین مناسب استفاده کنید تا از حرکت بیش از حد سینه ها به بالا و پایین جلوگیری شود و سایز پروتز سینه به حالت اول حفظ شود.

 

چگونه سایز پروتز سینه راتعیین کنیم

امروزه از روش های مختلفی برای برای پیش بینی نتیجه عمل پروتز سینه استفاده می کنند.اما تحقیقات انجام شده نشان می دهد که همان روش سنتی بهترین روش برای انتخاب پروتزسینه می باشد و کمک زیادی به اندازه پروتز سینه دلخواه می کند .

 

در روش سنتی  فرد  انواع سایز های مختلف پروتز را در زیر یک  پیراهن تنگ امتحان می کند تا شکل سایز پروتز سینه بعد ازعمل تا حدود زیادی مشخص شود این روش  قرار دادن پروتزسینه دید بازتر ومنطقی به شما می دهد.

 

چگونه پروتز سینه را جا گذاری می کنند

نکته دیگری که در مورد سایز پروتز سینه باید در نظر بگیرید تکنیک ها وروش های  جا گذاری پروتز می باشد و درانتخاب سایز پروتز سینه باید به میزان پوست اضافی و آزاد سینه نیز توجه داشته باشید.

 

انتخاب سایزپروتز سینه مناسب

زنان که در انتخاب پروتز سینه مناسب مشکل دارند افرادی هستند که بیشتر نگران هستند تا مبادا سایز پروتز سینه پس از عمل، زیادی بزرگ شود و یا این که می خواهند تا جای ممکن  اندازه سایز پروتز سینه آن ها بزرگتر شود.

 

معمولا افرادی که می خواهند  پروتز سینه  آنها زیاد بزرگ نباشد سایز پروتز سینه ای را انتخاب می کند که کوچک باشد که بشتر زنان ورزشکار و یا لاغراین نوع سایز پروتز سینه را انتخاب می کند که دوست دارند سینه هایشان  طبیعی دیده شود و عمل بزرگ کردن سینه در آنها دیده نمی شود.

 

اما افرادی که از پروتز سینه  خود راضی هستند ولی می خواهند پروتز سینه آنها دیده شود خواست سایز پروتز سینه بزرگتر را  می کنند.

 

سایز پروتز سینه  وپهنای داخلی قاعده سینه

اگر شما می خواهید پروتز سینه بزرگتر و پهن ترازپهنای داخلی قاعده سینه خودتان باشید بهتر است بدانید که این پروتز باعث کش آمدن پوست ،بی حسی و اعمال مجدد بعدی با احتمال بیشتری می شود، پس بهتر است این کار را انجام ندهید.

 

در صورتی که سینه های خانمی به حد کافی با پروتز سینه بزرگ شده باشد و باز می خواهد  پروتز سینه بزرگتری داشته باشد ، جراح پلاستیک  وظیفه دارد که در مورد نتایج این اقدام برای آن خانم توضیح دهد و وی را از این تصمیم بازدارد.

 

هنگامی که سایز پروتز سینه با پهنای قاعده سینه شما هماهنگ است اما از درخواست شما کوچکتراست بهتر است از پروتز سینه  به همان پهنا استفاده کنید اما سینه شما برجستگی بیشتری داشته باشد.زیرا پروتزی که برجستگی بیشتری دارد اما یک پهنای قاعده یکسانی نیز داشته باشد حجم بزرگتری را از خود نشان می دهد.

 

واین روش از این جهت مهم است که در انتخاب یک پروتز سینه با برجستگی بیشتر،پروتز از طرفین پهنای طبیعی سینه بیرون تر نمی زند.و شکل زیبا خود را حفظ می کند. این نوع سایز پروتز سینه از بغل و به سمت جلو برجسته تر دیده می شود، و مهم این است که بیمار از اینگونه تغییر در شکل و سایز پروتز سینه خود  رضایت داشته باشد.

البته این مسئله کاملا یک سلیقه  شخصی  است وجراح  تنها می تواند این روشها را به بیمار پیشنهاد دهد تا  بعد از امتحان پروتز های مختلف  ،نظر فرد را در مورد سایز پروتز سینه جویا شود. برخی خانم ها خیلی زود و راحت تشخیص می دهند که از  پروتز سینه  راضی هستند یا خیر.

 

انتخاب سایز مناسب پروتز سینه توسط بیمار

اگر در تصمیم گیری برای انتخاب  پروتز سینه مناسب خود دخالت داشته باشید ،نتیجه پروتز برای شما راضی کننده تر خواهد بود. بهتر است قبل از انجام پروتز سینه سایزها و اشکال مختلف پروتز را امتحان کند و پس از مشورت با جراح و نظرخواهی اطرافیان ،تصمیم نهایی را بگیرد.

 

در نهایت  پروتز سینه را تا حدی که به بدنتان آسیب  نرسد و پایداری کامل در احساس و تصمیم گیری تان وجود داشته باشد ،سایز پروتز سینه که دوست دارید را انتخاب کنید .

در اینجا جراح وظیفه دارد همه اصول جراحی را رعایت کند و همه توضیحات را قبل از بیماری به بیمار در مورد نوع پروتز سینه و سایز پروتز سینه توضیح کامل بدهد تا بیمار از نتیجه جراحی رضایت کامل داشته باشد وبه نتیجه دلخواه از جراحی سینه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *