جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه امروزه توسط برخی از زنان  انجام می شود و شما می توانید با انجام آن سایز دلخواه و فرم سینه خود را تغییر دهید از این جراحی برای کوچک کردن سینه استفاده می شود وهمچنین از جراحی زیبایی سینه برای بزرگ کردن سینه ها نیز انجام می‌شود. برای عمل پروتز سینه از روش های لیپوساکشن، ایمپلنت و برش سینه  استفاده می شود.

جراحی زیبایی سینه

 

 

دلایل انجام جراحی زیبایی سینه

همان طور که می دانیم جراحی سینه ها  برای خانم  ازاهمیت ویژه‌ای برخورداراست زیرا سینه علاوه بر تناسب اندام فرد سمبل زنانگی یک خانم نیزهست. به همین دلیل برای زیبایی و تناسب آن با دیگراعضای بدن جراحی زیبایی سینه انجام می‌شود. شاید از دلایلی که یک فرد می خواهد جراحی زیبایی سینه انجام دهد بزرگی سینه فرد باشد. اینگونه افراد چاق نیستند و تنها سینه های بزرگی دارند وعلت بزرگی سینه ها این افراد به دلیل حساس بودن بافت سینه به هورمون‌های جنسی است.بهترین روش درمان برای این افراد جراحی زیبایی سینه است . برای کوچک کردن سینه روش‌های درمانی و دارویی به علت ایجاد عوارض مختلف توصیه نمی‌شوند.

معمولا سینه بزرگ برای شما مشکلات جسمی متداول به وجود می آورد که بعضی از مشکلات آن  ایجاد درد در شانه، گردن، پشت می باشد .البته افرادی نیزبرای رفع مشکل کوچکی بیش ازاندازه سینه‌هایشان به پزشک بهترین دکتر پروتز سینه مراجعه می‌کنند که آن هم به نوبه خود علاوه بر روش بزرگ کردن سینه با تمرینات ورزشی ویا با انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز قابل انجام است.

جراحی زیبایی سینه برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه وهمچنین  فرم دهی و بالا کشیدن آنها انجام می‌پذیرد. جراحی  زیبایی سینه از عمل‌های زیبایی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است ،بانوانی که به دلیل بزرگی یا کوچکی سینه‌هایشان اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

 

در چه مواردی از این روش نمی توان استفاده کرد؟

روش افزایش حجم سینه ها یا برای بازسازی سینه هائی که افتادگی شدید دارند روش خوبی نمیباشد و اگر شما بخواهید که همزمان سینه های شما بزرگ تر به نظر اید و در سطح بالاتری قرار گیرد باید از جراحی (بالابردن سینه) و همزمان جراحی پروتز سینه استفاده کنید . البته گاها این دو عمل را نمی توان همزمان انجام داد بلکه باید به صورت جدا از هم انجام شود  (انجام دو عمل جراحی با فاصله مشخص). جراح پلاستیک شما در تصمیم گیری شما را کمک خواهدکرد.

 

روش‌ های انجام  جراحی زیبایی سینه

 

جراحی زیبایی سینه با لیپوساکشن

جراحی زیبای سینه با لیپوساکشن از روش‌هایی است که برای کوچک کردن سینه‌ها  استفاده می شود درروش  لیپوساکشن ابتدا مقداری ماده بی‌حسی و منقبض کننده  به داخل عروق سینه‌ها تزریق می شود. سپس با ایجاد سوراخ‌های دو تا سه میلی‌متری در قسمت هایی از پوست سینه با استفاده ازلوله چربی داخل سینه ساکشن شده و حجم سینه کوچکتر می‌شود البته با این روش افتادگی سینه اصلاح نمی شودوبرای  افرادی مناسب است که مقدار زیادی چربی در سینه دارندو دراصلاح افتادگی مد نظرشان نیست . توجه داشته باشید که با این روش نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه حجمی از سینه را می‌توان کوچک کرد.

 

 

جراحی زیبایی سینه با برش سینه

جراحی سینه با برش سینه در این روش برای کوچک کردن سینه بر روی سینه برش‌های متعدد و متفاوتی ایجاد می شود که هر چقدر سینه فرد بزرگترافتاده‌تر باشد وپوست اضافه بیشتری خواهد داشت وبرش وسیع‌تری روی پوست انجام می شود در سینه‌های خیلی بزرگ برش هایی  دور هاله و برش عمودی زیر هاله و برش افقی در چین زیرسینه انجام می شود با این روش  سینه‌ها کوچک‌تر ، سفت‌تر و بالا کشیده‌تر می‌ شود با توجه به نوع  روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه‌ها گاهی تا یک سال بایستی صبر کرد.

جراحی زیبایی سینه با ایمپلنت

از دو روش بالا برای کوچک کردن سینه  استفاده می شود اما روش ایمپلنت برای افزایش حجم سینه‌هایی که بیش از حد نرمال کوچک هستند استفاده می‌شود.

 

 

محل قرار دادن پروتز

محل قرار دادن پروتز

در دو مکان میتوان پروتز سینه را انجام داد : زیر غده ای در جلوی ماهیچه سینه و زیر ماهیچه ای پشت ماهیچه سینه. مشکل زیر غده ای است که در شکل ظاهری و نمای بیرونی پروتز در زنانی که لاغر هستند بیستر قابل مشاهده میباشد. در این موارد ممکن است نمای لبه های پروتز در روی قفسه سینه قابل تشخیص باشد در این موارد به شما پیشنهاد میشود  که پروتز سینه ها را به صورت زیر ماهیچه ای بگذارید، تا پوشش پروتز سینه افزایش یابد، این پوشش ظاهر سینه را در بر میگیرد .

 

 

افتادگی سینه‌ها

پس از زایمان و همچنین با افزایش سن وبا افزایش یا کاهش وزن در بیشتر زنان تغییراتی در ظاهر سینه‌هایشان ایجاد می‌شود. و سینه‌ها  فرم خودشان را از دست می‌دهند و شل می شوند و سینه ازجای اصلی‌شان که در برجسته‌ترین نقطه سینه قرار دارد به سمت پایین حرکت می کند .برای این افراد لازم است از پروتز کوچکتراستفاده شود و لیفت هم با حداقل کشیدن پوست انجام می پذیرد.

 

درمان افتادگی سینه‌ها

امروزه برای درمان افتادگی سینه ها از جراحی زیبایی سینه استفاده می شود در جراحی زیبایی سینه با روش کشیدن پوست سینه جراح سینه‌های شل شده را مجددا شکل  می دهد وبه سمت  بالا  هدایت می کند بدون اینکه حجم کلی سینه تغییر کند. با این روش بافت سینه به حالت فشرده درمی‌آید سینه‌ها کوچک‌تر دیده می‌شوند.

 

جراحی زیبایی سینه چه شرایطی باید داشته باشند

جراحی زیبایی سینه چه شرایطی باید داشته باشند

افرادی که می خواهند جراحی زیبایی سینه انجام دهند باید سلامتی عمومی در حد قابل قبول و خوبی باشد. عمل جراحی زیبایی سینه برای افردی که مشکلاتی مانند قلبی ، ریوی ، کبدی ، کلیوی ، عصبی روانی  دارد اگراین بیماری ها کنترل نشده‌ باشند می‌تواند خطرناک باشد.

در افراد بالای ۳۵ سال  سن دارند و دارای سابقه فامیلی هستند و  باید قبل از جراحی عمل ماموگرافی و یا سونوگرافی سینه انجام دهند  همین طور این افراد در صورتی که سیگار می کشند باید قبل از عمل ازسیگار کشیدن خوداری کنند زیرا استعمال هر نوع دخانیات روی کیفیت زخم اثر منفی دارد.

 

 

کوچک کردن سینه با جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه که برای کوچک کردن سینه استفاده می شود برای  کاهش حجم سینه‌هایی  به کار می رود که بیش از حد بزرگ به نظر می‌رسند که این حجم سینه در بیشتر افراد باعث مشکلات درد کمر، شانه و یا گردن می‌شود. کاهش وزن سینه‌ها ظاهر فرورفته شانه‌ها را نیز بر طرف می کند زیرا جراحی کوچک کردن سینه  این  مشکلات را حل می کند و زنان می‌توانند سینه‌هایی کوچکتر، سبک‌تر و متناسب‌تر با بقیه بدن داشته باشند.

 

کوچک کردن سینه چگونه انجام می شود

جراحی زیبایی سینه  بیشتر برای از بین بردن چربی، پوست و بافت اضافی غده‌‌های سینه کاهش اندازه هاله سینه انجام می شود. جراحی زیبایی سینه به صورت سرپایی  انجام می شود و بیشتر با یکی از سه روش انجام می شود :

-نوع اول برش وارونه T شکل  است.  آرئول به سمت پایین و درامتداد چین سینه انجام می شود.

– نوع دوم برشی است که گرداگرد آرئول انجام می‌شود و سپس به سمت چین سینه امتداد می‌یابد.

– نوع سوم برش دایره‌ای است  که در اطراف لبه آرئول ایجاد می‌شود.

این نوع برشها  به نوع آناتومی بدن بیمار، اندازه سینه ،مقدارو نوع بافتی که برداشته خواهد شد، بستگی دارد. پس از برش بافت اضافی سینه برداشته می شود وبافت باقی‌مانده، تغییر مکان و تغییر شکل می دهد .مکان نوک سینه‌ها نیز تغییر داده می‌شود ودر نهایت، محل برش بسته می‌شود و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار داده خواهد شد.

 

مدت زمان بهبودی بعد اجراحی زیبایی سینه

یک  یا دو روز بعد از عمل جراحی زیبایی سینه می توانید فعالیت های خود را ازسر بگیرد. بهبودی کامل  فرد بعد از چند هفته حاصل می‌شود. با مصرف مسکن‌ها می توانید ناراحتی و تورم را کاهش دهید.

 

 

فرم دهی سینه با جراحی زیبایی سینه

یکی از انواع عمل‌های جراحی زیبایی سینه فرم دهی لازم به سینه‌ها است . اکثراً با بالا رفتن سن یا شیر دادن افراد با عوارضی چون افتادگی سینه‌ها روبرو می‌شوند دراین مواقع فرد با انجام عمل جراحی زیبایی سینه فرم مناسب را به سینه‌های خود بازمی گرداند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *