جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی  بینی گوشتی به بینی است که در قسمت نیمه پایین بینی معمولا پوستی ضخیم  و چربی زاوجود دارد. بیشتر افرادی که دارای  بینی گوشتی هستند در نوک بینی خود پوستی ضخیم وچرب دارند.چنین افرادی در جلوی بینی خود غضروف پهن وبزرگ دارند همین طوراین افرادغضروف های بزرگی درقسمت پایین کنار بینی  خود دارند.

جراحی بینی گوشتی

بیشتر افراد معتقد هستند جراحی بینی گوشتی نوعی ریسک است زیرا آنها معتقدند نتیجه جراحی این نوع بینی ناموفق خواهد بود  البته بینی های گوشتی با وجود داشتن پوست ضخیم وغضروف های نازک، باتکنیک های قدیمی نمی توان تغییرخاصی درآنها ایجاد کرد . اما امروزه باوجود تکنیک های جراحی بینی گوشتی به راحتی انجام می گیرد.

 بینی گوشتی چه ویژگی دارد

از ویزگی های بینی های گوشتی  می توان گفت این نوع بینی ها معمولا مقداری چربی و پوست ضخیم دارند البته ضخامت این  نوع بینی ها متفاوت است .  تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار آسانی است ، اما تشخیص ضخامت پوست بینی به عهده جراح بینی است.خیلی از جراحان زیبایی ضخامت پوست بینی را ازنوع پره های بینی تشخیص می دهند و آنها معمولا با لمس پره های بینی و یا گرفتن عکس از سوراخ های بینی ، نوع بینی و تغییراتی که لازم است در این ناحیه انجام شود را تشخیص می دهند.

 

تشخیص بینی گوشتی توسط جراح

یک جراح ماهر و با تجربه با ارزیابی بینی شما قادر است نوع بینی و پوست آن را تشخیص دهد وهمچنین بگوید نتیجه جراحی چگونه خواهد شد.در هنگام جراحی باید ضخامت پوست توسط جراح ارزیابی شود  و سپس تشخیص دهد که تغییرات موردنیاز جهت  اسکلت‌ بندی بینی چگونه انجام شود.

 

 

تاثیر پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در بینی‌ گوشتی ،خطوط تیز وزاویه‌ دارزیریک پوشش ضخیم پنهان ‌شده‌اند که به‌خوبی قابل مشاهده نیستند. دراین شرایط جراح، بافت چربی موجود درزیرپوست و به‌ خصوص نوک بینی را با دقت زیاد بیرون می آورد .

 

پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

در بینی گوشتی هرچقدرپوست بینی نازک ترباشد بینی زودتر خوب می شود  وبهترانقباض پیدا می کند. پوست نازک دربینی مزایایی دارد اما ممکن  دارد دارای معایبی نیز باشد. در پوست نازک، مشخصات بینی به‌ خوبی نمایش داده می شود اما دراین نوع بینی ایرادهای خیلی کوچک نیزدیده می شود. درصورتی که پوست بینی خیلی نازک باشد . گاهی اوقات پزشک از یک‌لایه  نازک بر روی اسکلت ‌بندی بینی استفاده  می‌کند تا ظاهربینی صافشود و برجستگی‌ها کمتردیده شود.

 

نحوه جراحی بینی گوشتی

باید این نکته را در نظر داشت که دقت به تناسب بینی با سایر اجزا صورت مخصوصا در بینی های گوشتی بسیار یکی از مسائل مهم در جراحی بینی گوشتی است .چرا که اگر بعد از جراحی بسیار کوچک شوند یا قوس بینی زیاد باشد ممکن است مشکلات تنفسی در بینی ایجاد شود .پوست بینی این افراد ضخیم و دارای غدد چربی است همچنین این بینی ها دارای غضروف ضعیفی هستند که دلیل حساسیت جراحی بینی های گوشتی همین ساختار ضعیف بینی میباشد.

توصیه می شود بعد از جراحی بینی گوشتی در مدت طمان طولانی از چسب بینی استفاده کنید.

 

علل ورم پس از جراحی بینی گوشتی و روش های کاهش تورم

بلافاصله پس از تمام شدن جراحی بینی گوشتی  ، ورم آن آغاز می گردد و دلیل اصلی آن آسیب وارده به بافت های بینی و اجتماع مایع در داخل بینی است. این تورم با گذشت زمان از بین می رود . اما در هفته های اول بعد از جراحی میزانش به بیشترین حد خود میرسد . اما با انجام برخی اقدامات می توانید به روند بهبودی این ورم کمک کنید .

کمپرس سرد ، ساده ترین روش های کاهش تورم و التهاب جراحی بینی گوشتی است .
عدم استحمام با آب داغ : برخی بیماران فکر میکنند ، در صورتی که با آب داغ استحمام نمایند ، بهبود زخم هایشان سریعتر انجام میوشد ، در حالی که این کار منجر به تشدید ورم خواهد شد .
مصرف نمک را به کمترین حد خود برسانید ، زیرا سدیم موجود در نمک التهاب را افزایش می دهد .
بهتر است فعالیت های خود را کم کنید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های تهاجمی اجتناب نمایید .
سر را به سمت بالا نگه دارید ، منجر به سرعت بخشیدن به روند بهبود گردش خون در صورت می شوید و با این کار ورم صورت و بینی شما کم کم از بین خواهد رفت.

 

چرا جراحی بینی گوشتی مشکل ‌تر است

در بینی های گوشتی ضخامت پوست بینی ازعواملی است که درنتیجه‌ ی نهایی عمل بینی تاثیر می گذارد، در جراحی بینی گوشتی جراح در غضروف و استخوان بینی تغییراتی به وجود می اورد در جراحی بینی گوشتی ، پزشک با روش‌های مختلف تغییراتی درغضروف و استخوان بینی به وجود می اورد تا شکل دلخواه برای بینی حاصل شود.پوست و بافت نرم بینی درجراحی بینی گوشتی ، به سمت چارچوب بینی انقباض پیدا می کند . که این انقباض چندین ماه طول می کشد. نتیجه‌ی نهایی جراحی بینی گوشتی چندین ماه پس از جراحی مشخص می شود  زیرا درابتدا پوست بافت نرم و متورمی دارد

 

یکی از مشکلات در جراحی بینی گوشتی زمانی است که  فرد می‌خواهد بینی اش بیش از اندازه کوچک شود .دراین نوع عمل پوست ضخیم بعد از جراحی بینی گوشتی ، دیرتر منقبض می شود و درصورتی که  نوک بینی خیلی کوچک شده است این فضا بعداز مدتی  ازگذشت  جراحی بینی گوشتی ، توسط اسکار یا گوشت اضافی پر می‌شود.

بینی بیمار امکان دارد  تا حدی کوچک شود اما شکل بینی غیر طبیعی می شود . بنابراین برای جلوگیری از این گونه مشکلات، توصیه می‌شود در جراحی بینی  ،بینی بیمار کمی با احتیاط کوچک شود. وبرای رسیدن به نتایج خوب ورضایت بخش بهتر است جراحی بینی گوشتی بینی بیش ازحد کوچک نشود تا به شکل طبیعی‌تر وزیباتری به نظر برسد.

گاهی چسب بینی می تواند در طولانی مدت باعث شود ورم بینی  کاهش یابد و سبب شود نتیجه جراحی بینی گوشتی بهتر شود

کسانی که  بینی گوشتی دارند باید در جریان باشند که دوره  بهبود آن‌ها پس از جراحی بینی گوشتی ممکن است نسبت به افراد دیگر طولانی‌تر شود و گاهی ممکن است حتی چندین ماه و بیشتر هم طول بکشد.

 

 

جراحی بینی‌ گوشتی چگونه انجام می‌شود

در جراحی بینی‌ جراح بینی   انجام می دهد  کاهش بافت از یک قسمت است وان را  به بافت دیگرافزایش می دهد .معمولاً در جراحی بینی گوشتی ،بافت اضافی  برای افزودن بافت به غضروف تیغه ‌ی بینی را ازغضروف گوش بر می دارند  تا آسیبی به ظاهر بینی نرسیده باشد.

البته در جراحی بینی گوشتی به این نکته توجه داشته باشید که افزایش یا کاهش غضروف بینی باعث می شود نوک بینی جمع شود به طور کلی تقویت پایه‌ی بینی، سبب کشش نوک بینی و زیبایی و دوام عمل جراحی بینی گوشتی می شود.

 

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی گوشتی

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی همانند دیگر جراحی های گوشتی نیازبه مراقبت‌های ویژه‌ای دارد که  در زیر به  برخی از آن‌ها اشاره شده است :

– سروصورت خود تا یک هفته بیش از حد تکان ندهید .

–  غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد مصرف کنید.

– پس از جراحی بینی گوشتی تا سه هفته از فین کردن خودداری کنید.

-در هنگام خواب و دراز کشیدن ، سرخود را مقداری بالا قرار دهید.

– از خوردن غذاهای داغ  برای چند هفته بپرهیزید.

– در هنگام خوردن نوشیدنی ها ، از نی استفاده نکنید

رعایت این نکات  باعث می شود پس از جراحی بینی گوشتی شما نتیجه بهتری بگیرید جراح شما در حین جراحی بینی  ،تمام تلاش خود را کرده است ، و پس از جراحی بینی گوشتی ،شما باید با مراقبت‌ها و باید ونبایدها به بهبود هر چه بیشتر بینی خود  کمک ‌کنید. تا رضایت کامل بعد از عمل داشته باشید.

 

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

پوست در بینی استخوانی بسیار نازک است د رحین جراحی ، جزئیات بینی کاملا از زیرپوست دیده می شوند  .بینی درنیمه ‌ی پایینی به دلیل نازک بودن پوست ،غضروف‌ها قوی و مستحکم  دارد و افتادگی درنوک بینی زیاد دیده نمی شود .اما دربینی‌های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست،جزئیات استخوانی وغضروفی دیده نمی شوند وغضروف‌ها معمولاً نازک و ضعیف هستند،به همین دلیل دراین نوع بینی‌ها سر بینی پهن و افتاده می شود .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *