جراحی بینی جدید

جراحی بینی جدید ازروشهای جدید جراحی بینی است که برای ترمیم بینی‌های گوشتی وهمچنین بینی های استخوانی مناسب می باشد می توان گفت که جراحی بینی جدید به‌ مراتب از روش‌های قدیمی و تقریبا سنتی علمی ترو مدرن‌تر می‌باشند.

جراحی بینی جدید

در روش‌های جراحی بینی جدید جراح زیبایی تمام تلاش خود را می کند تا جایی که امکان دارد غضروف و یا استخوانی از بیمار کاسته نشود و تا حد امکان برای زیباتر شدن این قسمت از صورت که می توان گفت بخش مهمی از صورت است مواردی نیز اضافه شود.

 

روشهای مورد استفاده در جراحی بینی جدید

در روش‌های جراحی بینی جدید متخصص جراحی بینی  سعی می کند که ازبافت‌های مختلف بینی درقسمت‌های دیگر بینی که به این بافت‌ها نیازدارد استفاده نماید. درواقع درروش جراحی بینی جدید پزشک ازهیچ گونه بافت مصنوعی برای ترمیم بینی متقاضی استفاده نمی کند .

 

ودر بیشتر روش‌های جراحی بینی جدید جراح تا جای ممکن ازبافت‌های قسمت های دیگربدن برای پیوند زدن به بافت بینی استفاده می کند .درواقع در این روش جدید جراح با تغییر شکل دادن بافت های بینی را کوچک و یا بزرگ می کند وساختار بینی را اصلاح می کند و شکل منا سبی به بینی می دهد .می توان گفت در روش های جراحی بینی جدید جراح بینی را تغییر می دهد و آن را اصلاح می کند بدون آن که بافت‌های اضافی آن خارج شود.

 

ایراد های مختلف بینی را که با جراحی بینی برطرف می شود

از مهمترین ایرادهایی که می توان با جراحی بینی جدید برطرف کرد شامل : بزرگ بودن بینی فرد،برآمدگی روی بینی ، ایرادات کم بودن زاویه بینی ولب را برطرف می کنند،کوچک کردن سوراخ های بینی، فاصله زیاد نوک بینی تا صورتدررفتگی تیغه بینی ،دو شاخه بودن نوک بینی ،بد شکل شدن بینی بعد از جراحی بینی است .

 

روش‌های انجام جراحی بینی جدید

 

جراحی بینی جدید که نام تخصصی آن رینوپلاستی است،  جراحی بینی با روش‌های مختلفی انجام می شود و افراد زیادی خواهان انجام این عمل هستند .از مهمترین روش های جراحی بینی روش های باز و روش است .  بیشتر پزشکان از این دو روش برای جراحی بینی استفاده می کنند اما می توان گفت عمل جراحی با روش باز به ‌مراتب ازروش بسته بیشترطرفدار دارد زیرا دقت و مانورجراح روی استخوان و غضروف بینی در این روش بیشتر است .

البته نباید فراموش کرد که در جراحی بینی به روش بسته برشی بر روی پوست ایجاد نمی‌شود مدت‌زمان انجام جراحی بینی در روش بسته به نسبت از روش باز کمتر است و این به دلیل این است که هیچ نوع برشی روی پوست بینی ایجاد نخواهد شد. در روش بسته، میزان ورم نوک بینی کمتر از روش باز است.

 

جراحی بینی به روش سنتی

جراحی بینی به روش سنتی

در روش‌های جراحی زیبایی به روش قدیمی برای کوچک کردن بینی جراح بینی  بافت‌های بسیاری ازآن خارج می کند .البته این نوع روش درجراحی زیبایی بینی دربیشترپزشکان درحال انجام شدن است دراین نوع جراحی پزشک بافت‌های جداشده ازبینی را در  داخل شیشه به بیمار داده و توصیه می‌کنند در مواقع ضروری برای جراحی‌های بعدی این بافت را نگه می دارند.

 

یکی از معایب این روش نسبت به روش جراحی بینی جدید این است که برای کوچک کردن بینی بافت های آن برداشته می شود که  به ‌مرورزمان وپوست بینی به حالت چروکیده و افتاده می شود زیرا بافت بینی بیش ازاندازه توسط پزشک خارج شده است از دیگر معایب این روش نسبت به جراحی بینی جدید این است که بیمار بعد ازانجام عمل بینی فرد در تنفس خود احساس نارضایتی می‌کند وفرد دچارگرفتگی‌های بینی می‌شود.. دراین‌ نوع روش‌ها تنها بینی کوچک می شود بدون اینکه به فرم و اجزای صورت توجهی شود برای کوچک کردن حفره‌های بینی در این روش پره‌های بینی تنها کوچک می شود .

 

 

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست؟

در دسته بندی کلی و به زبان ساده، بینی به دو دسته استخوانی و گوشتی دسته بندی میشود . اما تفاوتی که بین این دو وجود دارد، در میزان ضخامت پوست و غضروف بینی در بینی هعای استخوانی و گوشتی اشت . بینی که دارای پوست ضخیم در نیمه تحتانی و غضروف ضعیف و نازکی است را بینی گوشتی می‌نامند؛ در صورتی که بینی غضروفی(استخوانی)، دراای غضروفی محکم و پوستی نازک هستند . از ویژگی‌های دیگر بینی گوشتی می‌توان به ضخیم بودن و بلندی ارتفاع پره‌های بینی، پهن بودن نوک بینی  و پوستی دارای منافذ زیاد اشاره کرد.

آیا فرم بینی گوشتی بعد از جراحی، برگشت‌ پذیر است؟

در گذشته  امکان برگشت پذیری بینی های گوشتی به شکل قبل از ان وجود دارد . در گذشته این دغدغه، مشکلی انکار ناپذیر بود؛ زیرا تضمینی بابت عدم برگشت بینی گوشتی به فرم اولیه، پس از جراحی وجود نداشت. اما امروزه یگر چنین مشکلی وجود ندارد ، زیرا که پس از تحقیقات و پیشرفتی که در این‌ باره انجام شده است؛ تقریبا افتادگی و برگشت پذیری بینی گوشتی به کمترین حد ممکن و صفر رسیده است .

 

جراحی بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی گوشتی یکی ازجراحی های رتیج و پرطرفدار در جهان است . به جرات می‌توان گفت که کشور ما یکی از بهترین‌ها در این خصوص است و علم زیباشناسی و جراحی بینی روز به روز در حال پیشرفت است . به گونه‌ای که ما شاهد حضور افراد مشهوری از سرتاسر دنیا، جهت انجام جراحی زیبایی بینی در ایران هستیم. شاید از دغدغه هایی که افراد بینی گوشتی دارند  و قصد جراحی دارد؛ این باشد که آیا پس از عمل بینی گوشتی و گذر زمان، بینی حالت خود را حفظ می‌کند یا به حالت قبل بر خواهد گشت ؟

چون بینی گوشتی درای پوستی پرچرب و ضخامت بیشتری هستند . از آن جایی که روش های قدیمی اغلب برای این نوع عمل بی فایده هستند کم تر مورد استفاده قرار می گیرند.اما با استفاده از روش جراحی بینی جدید امکان زیبایی بینی های گوشتی بیشتر است. چنان که در ابتدا گفتیم بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ظریف هستند و در مقابل بینی هایی که درای پوستی نازک تر هستند، بینی استخوانی نامیده می شوند که شانس بهتری برای جراحی دارند.

 

جراحی بینی جدید با لیزر

جراحی بینی جدید با لیزر

در جراحی بینی جدید اصلاح فرم بینی با استفاده از عمل جراحی پلاستیک وتکنیک های جدید انجام می شود.  لیزر یکی از روش های است که در جراحی بینی جدید استفاده می شود .ازلیزردرجراحی بینی جدید به عنوان یک درمان‌ کم تهاجمی‌تر استفاده می شود از لیزر برروی پوست بینی استفاده می کنند تا ضخامت بیش از اندازه پوست بینی تا حد زیادی برطرف  شود تا ناهنجاری‌های روی پوست بینی را اصلاح کند.

البته برخی ازافراد تصور می‌کنند بینی که نوک آن بسیار پهن است واین بینی را جزء  بینی گوشتی حساب می‌ کنند که می‌توان با لیزر عمل بینی گوشتی را انجام داد. درصورتی‌ که عمل بینی گوشتی با لیزر امکان پذیر نمی باشد.

 

جراحی بینی جدید با لیزر مناسب چه کسانی است

جراحی بینی جدیدبا لیزر برای همه افرادمناسب نیست. افرادی که مشکلات لخته شدن خون دارند  افرادی که دیابتی هستند ، افرادی که با آفتاب برنزه شده‌اند، برای درمان با جراحی بینی جدید لیزر مناسب هستند

 

 

از چه لیزری درجراحی بینی جدید استفاده می شود

از لیزر CO2برای از بین بردن ضخامت  بیش اندازه پوست روی بینی استفاده می‌شوداز این لیزرتنها  برای درمان ضخامت پوست روی بینی و نه جراحی زیبایی بینی استفاده می شود. درهنگام لیزر فرد سوزش خفیف اما گرمی ایجاد می‌کندکه برای کاهش آن از بی‌حسی موضعی معمولاً استفاده می شود.

در روش جراحی بینی جدید با لیزربه پوست گرما می‌دهد تا پوست سطحی  بینی  آسیب ببیند سپس این پوست آسیب دیده شروع به پوست ریزی می کندتا اینکه  لایه‌ی جدید و سالم پوست مشخص شود.

 

نکات بعد ازجراحی بینی جدید با لیزر

بعد از لیزر بینی ازمالش پوست درزمان شستشو خوداری کنید، زیرا باعث می شود پوست ظریف شما  آسیب ببیند انجام مراقبت‌های بعد از درمان با لیزر بیسیار مهم است و برروی ظاهر بینی تاثیر می گذارد.

 

هزینه جراحی بینی جدید با لیزر

هزینه جراحی بینی جدید با لیزر از آنجا یی که لیزربینی  به عنوان یک روش زیبایی محسوب می شود. به همین دلیل تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار نمی‌گیرند. زیرا جراحی بینی جدید به عنوان درمان پزشکی محسوب نمی شود ، بنابراین قبل از هر گونه اقدامی در مورد هزینه لیزربا پزشک خود صحبت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *